Dávám k využití náš malý výstup z 20-minutového odpočinkového brainstormingu na Roverské lesní škole. ;) Níže najdete nejrůznější inspiraci na hry s jídlem..
Jak dědeček měnil
Schválně uvádím tuhle hru první, protože je moje oblíbená :o) I když nevyhovuje zákonům o zachování energie a hmotnosti…U téhle hry je to jedině v pořádku…
Pravidla :
Každá soutěžní skupina (lze i jednotlivec, ale ve skupině je to zábavnější a máte se s kým podělit o radost z úspěchu) dostane pár surovin na výměnu…Surovinami se myslí paštika, jabko, sušenky – cokoliv, co je v kuse a je evidentní, že potravina ještě nebyla použita…Není vhodné například rozmíchané těsto na knedlíky, nebo arašídy v hrsti (i když jsou lepší, jak na střeše…)
A pak se obchází dědiny a každý se svou svěřenou surovinu snaží vyměnit dle známé pohádky “Jak dědeček měnil“. Kdo nezná, nechť si pod odkazem oživí…V naší hře není smyslem vyměnovat sestupně, ale naopak…Tedy obdržené potraviny povyměňovat za víc a víc…
Domorodci bývají většinou velmi ochotní a některé obdržené věci jsou dále dělitelné, takže se může v průběhu i ujídat…Velkou výhodou je, že nemají pocit, že žebráte, protože děláte jen výměnu…
Jestli máte chuť ještě dělat vyhodnocení, proč ne…Kdo toho nashromáždil nejvíc, kdo vyměnil nejvíckrát, kdo měl nejzajímavější výměnu, kdo má nejvíc direk od vidlí… )
My jsme jednou vyměnili paštiku za florenty a 17 obrovských švestek…
Enjoy it !!!
Karavana
Nevím, jak moc mám tuto jídelní hru prezentovat. Mohla by totiž způsobit, že by skutečnost, že ji potencionální oběti budou znát, mohla ovlivnit úspěšnost karavany…No ale protože to považuji za skvělou žrací aktivitku, podělím se…Třeba i vám přinese zajímavé zážitky a hlavně plná bříška!!
1. Vašim prvním úkolem je sestavit karavanu. To jest skupina vyhladovělých lidí. Všichni se navzájem seznámí…
2. Druhý nelehký úkol (možná že i klíčový) je sestavit trasu karavany. Trasa se sestavuje určením klíčových míst = oáz (rozuměj domácností) – kde se karavana na své pouti zastaví…
3. Poté může pouť začít. Karavana se vydá k první oáze. Tam se od tamních domorodců (rozuměj hostitelů) nechá občerstvit – napojit, nakrmit. Délka pobytu v oáze je omezena zásobami hostitelů či jejich dobrosrdečnosti. Když karavana uzná, že se ani jednoho již nedostává, vyráží k další oáze…
4. Karavana pouť ukončí tehdy, když uzná, že již nebude schopna ve zdraví přežít návštěvu další oázy, nebo když je její pouť u konce (došly oázy )
tipy na závěr :
- jedním typickým příkladem, když naštěvujete rodiče dětí ze svého oddílu, členy karavany pak tvoří vůdce a jeho oddílová rada
- není špatné k této hře zvolit i netradiční obleky (! důvod však musíte hostitelům zatajit)
Věřím, že hraním této hříčky zažijete mnoho příjemného…
Vodní válka
Tak o téhle hře prakticky pořádně nic nevím. Ani jsem neměl možnost si ji zahrát. Řekl mi o ní Pajáda a přijde mi více než zajímavá. Nevím ani nakolik je jídelní, ale používá se při ní voda a potravinářské barvivo – tak to jakousi úzkou vazbu vytváří
Podmínky
Je potřeba injekčních stříkaček, bílé trička, vodní zdroj, potravinářské barvivo, izolepa a prostor pro bitvu
Pravidla
1. hráči se rozdělí na dvě půlky
2. každý si zevnitř do trika vlepí 5 izolep na kterých je trocha potravinářského barviva
3. bitva může začít
4. cílem hry postřílet proudem vody z inejkce co nejvíce lidí tím, že jim rozpustí potravinářské barvivo, které mají pod trikem…
Super hra! Už se těším na tábor
Přehazování
Tak a jsem tu s další hrou…Mám jich v zásabě celkem spousty, ale některé se prostě nehodí pro článek…
Takže vo co gou? Tato hra se hodí na zpříjemnění stereotypní cesty lesem, městem, vesmírem… A stačí na to jen několik vajec
Možná je to už jasné…Jediné pravidlo – bacha vajíčko je křehké Tedy na putování máte cíl cesty kam musíte dojít. Kdo drží vajíčko – stojí na místě. Takže způsob transportu je jasný – přehazováním…
Je dobré být něžní…
Otázkou je nakolik je lepší si ty vajíčka udělat na pánvi než je s velikou pravděpodobností znehodnotit…Mno je to boj
Co se týče přehazování lze alternativně použít jinou hmotu na přehazování – moučné těsto. To se lepí na ruce, ve vzduchu vznikají zajímavé tvary vypadající velmi nechutně když se po chvilce kompletně obalí travou ;o)
A teď jsem si navíc vzpomněl na přehazování, jež bylo v rámci Dne rekordů – tedy na jakou vzdálenost se parnerovi (tedy nejen partnerovi, klidně i milencům) trefíte rozinkou do úst…
Přeji hodně úspěchů s přehazováním
Ruská ruleta
Tak jsem tak koukal na orientaci mé tvorby a došlo mi, že už jsem dlouho nezveřejnil žádnou jídelní hru…Tak tu mám dnes jednu mou oblíbenou. Hraje s vajíčkem (vděčná to surovina
Podmínky :
Ke hře potřebujete zápalky, syrové vajíčka, velké papírové čepice a nejlépe kruhovou místnost se židlemi. V případě, že budete dělat i úvodní legendu, tak je dobrá nějaká kapslíkovka (nejlépe bubínková).
Pravidla :
Legenda : Sednou si naproti sobě dva naprosto drsní chlápci a roztočí před sebou kolt (naše dětská kapslíkovka, předtím ještě vystřílíte všechny rány kromě jedné). Na koho ukáže hlaveň, hraje. Přiloží si kolt ke spánku a zmáčkne spoušť. V případě, že zbraň nevystřelí, roztoří bubínek, položí zbraň na stůl a roztočí ji. Toto se opakuje, dokud jeden z nich nebude mít smůlu…
Samotná hra : Všichni si sednou kromě jednoho “střelce” do kruhu s papírovou čepicí na hlavě. Syrové vajíčko (nábojnici) umístíme do mističky od sirek a položíme na hlavu pod náhodně vybranou čepici (toto samozřejmě střelec nevidí).
Střelec pak vejde do místnosti a po chvíle pozorování na někoho “vystřelí” – to znamená, že mu ná dlaní perdu přes čepici na hlavu. V případě, že vybraný člověk měl na hlavě nábojnici, je to sranda a vypadává ze hry. V případě, že ne stává se střelcem a odchází za dveře. Nábojnice se přesouvá.
Asi je Vám jasné, že cílem hry je, aby se to někomu povedlo. Když je Vás méně, tak to většinou vyjde, ale při větším počtu to chce kalkulovat, aby hra byla ještě hratelná…Je také, aby byla možnost se někde opláchnout…takže na puťáku nic moc ))
Jen mě tak mimochodem napadla hra kosikinky. Je úplně zábavná. Takže kdo byste si jí chtěl zahrát, tak až mě potkáte, já Vás to naučím (vemte s sebou nějaké dobroty, ať je o co hrát …
Kreativní stolování
Stejnojmenně byl pojmenován program, kterého jsem se zúčastnil na CVVZ. Čekal jsem něco objevného, ale vyklubala se za tím jednoduchá dílna… Teda bylo to úplně skvělé, jen jsem čekal, že se tam naučím velké věci ohledně stolování. Takhle jsme si zahráli jednu hru…
Cílem kreativního stolování je připravit si krásnou hostinu. Při přípravě si dost potrénujete fantazii, své šikovné ruce a také trpělivost, pokud Vám šikovné ruce chybí.
Průběh :
Nakoupí se velké množství nejrůznějšího jídla. Uděláte libovolně velké skupinky. A zvolíte si téma hostiny.
A poté se všichni pustí do práce.
Cílem je vytvořit nejrůznější výrobky z jídla. Přikládám pár ilustrativních obrázků, které mi vygooglila Kačka.
Můžete si stáhnou všechny obrázky připravené k tisku…
Kráva
Kočka
Labuť
Vlk
Myška
Kůň
Zavěšená hostina
Tento článek pojednává o druhu hostiny, proto patří do kategorie klubu žráčů, ale také se dají takto aplikovat vtipné hříčky, tak jsem ho šoupl i mezi jídelní hry.
Jako hru to mám jiz odzkoušené, z tímto způsobem vyrobené hostiny bohužel na jedné akci sešlo, což mě doost mrzí.
Zavěšování jako hra
V podstatě nic těžkého. Potřebujete jen pevný provázek, potravinu a pevný bod, na který to budete věšet (strop, větev, atd.).
Pravidla jsou ještě jednodušší. Přivážete (např. jablko) za stopku (sami asi tušíte, že by měla být hodně pevná, když nebude, pokuste se zvolit jiné ovoce, nebo jablko provázkem prošít;). Určíte prvního hráče, kterému svážete ruce za záda a necháte ho jablko snít.
Pozor na výběr příliš tvrdého ovoce (nejčastější taktika je totiž klování).
Jak další alternativa této hry může být např. hledání tohoto jídla po slepu a následné zblajznutí. Či soutěž v lese, kdo toho okouše ze stromu nejvíce (při zavěšení velkého množství jídel po lese)…
Zajímavé by mohlo být zavěšení banánu či pomeranče…
Zavěšování jako hostina
Už jste někdy večeřeli na plachetnici. Kývající stůl, jaký známe z filmů, se dá přeci lehce nasimulovat.
Stačí nám přeci, když ho za jeho čtyři rohy zavěsíme do vzduchu. V místnosti to půjde asi jen těžko, ale v lese bychom s tím neměli mít problém…
Když byste nemohli zavěsit stůl, tácy už by neměly být takový problém. V podstatě můžete zavěsit úplně cokoliv. I sebe, nebo lavičku, na které sedíte (pozor na bezpečnost!).
Věřím, že zrealizování takovéto zavěšené hostiny osvětlené zavěšenými lucernami bude nevšedním zavěšeným zážitkem…
Nemocná zvířata
A jsem tu s další jídelní hrou – tedy aktivitku, kterou lze využít v programu a používá se u toho jídlo. Mám jich velkou zásobu, jak by ne.
Patří opět mezi recesní. Tahle se dá použít i jako seznamovací.
Pomůcky a prostředí
Je potřeba velké množství slanných tyčinek. Je důležité aby byly kvalitní – pevné. Tyčinky lze určitě nahradit i jiným vhodným typem jídla.
Hru je vhodné hrát kolem stolu, kde není hlučné prostředí. Je dobré ji zařadit, když už je dobrá nálada.
Pravidla
Všichni si dají solenou tyčinku mezi zuby (velikosti sirky), tak aby jste nemohli zavřít ústa.
Když se seznamujete je úkol každého se stručně představit. To, že ostatní rozumněli, potrvdí tím, že to společně zopakují.
Kdy se neseznamujete vymýšlí si každý zvíře a nemoc, kterou zvíře trpí. A stejně jako předtím jeden po druhém se snaží odšišlat jméno svého zvířete tak, aby to ostatní mohli zopakovat (např.: “jsem žirafa a mám průjem”).
No comments